Jakie węgielki do shishy?

0
1156
węglik do shishy

Sekret idealnego rozpalenia shishy tkwi przede wszystkim w węgielkach. To one odpowiadają za długość trwania tej przyjemności. Jak wybrać te idealne? Czym różnią się poszczególne rodzaje? Czy na węgielki kokosowe warto stawiać? Na wszystkie te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Akcesoria do shishy – co trzeba kupić?

Osoby stawiające pierwsze kroki w świecie shishy starannie dobierają poszczególne komponenty do palenia. Kluczowa jest bowiem nie tylko sama fajka wodna, ale również tytoń, melasa, węgielki i tak dalej. Od tych ostatnich elementów zależy czas rozpalenia shishy, długość jej palenia, a także poziom uzyskiwanej z tego przyjemności. O ile dobór smakowego tytoniu lub melasy wynika przede wszystkim z własnych preferencji i upodobań, o tyle wybierając węgielki kokosowe, należy się kierować względami praktycznymi. Istnieją bowiem węgielki, które rozpalają się łatwiej i gorzej. Niektóre rozwiązania cieszą sie większym powodzeniem wśród amatorów, a inne wśród wprawionych użytkowników shishy.

Jakie są rodzaje węgielków do shishy?

Węgielki przeznaczone do palenia shishy dzielą się zasadniczo na dwa rodzaje. Po pierwsze są to węgielki kokosowe. Po drugie natomiast węgielki samorozpalające. Obie wersje mają szereg zalet, ale i pewne wady. Użytkownicy shishy kupując określony rodzaj kierują się najczęściej przyzwyczajeniem albo ceną produktu. O właściwym zakupie powinien jednak decydować również komfort ich użytkowania. Niektórzy lubią proces rozpalania węgielków, inni natomiast wolą skorzystać z uproszczonej formy i od razu cieszyć się paleniem fajki wodnej.

Węgielki kokosowe – jakie mają właściwości?

Węgielki kokosowe to najpopularniejszy rodzaj materiału do rozpalenia shishy. Wykonuje się je z węgla kokosowego. Aby „uruchomić” shishę potrzebny jest żar. Powszechnie korzysta się w tym celu z zapalniczek, palników ręcznych albo tych na kuchence gazowej. Węgielki najlepiej przy tym trzymać metalowymi szczypcami. One posłużą też do przeniesienia węgielka na cybuch. Węgielek będzie odpowiednio rozpalony wtedy, gdy zmieni kolor na szary. Węgielki kokosowe to dobry wybór dla początkujących, ale i zaawansowanych użytkowników shishy. Oferują one długi czas spalania, a także małą ilość popiołu.

Węgielki samorozpalające – czy warto je kupić? 

Nieco prostszym rozwiązaniem są węgielki samorozpalające. Nie trzeba ich szczególnie długo opalać, bo proces rozżarzenia trwa dosłownie chwilę. Można to nawet zrobić przy użyciu zapalniczki i bezpośrednio na cybuchu. Warto jednak podkreślić, że węgielki samoropalające nie wydzielają tyle ciepła, co węgielki kokosowe. Palą się nadto dużo krócej i niewątpliwie nie dają takiego efektu, jak węgielki kokosowe.

Gdzie kupić węgielki do shishy?

Węgielki kokosowe, ale i te samorozpalające można kupić w specjalistycznych sklepach z akcesoriami do shishy. Warto postawić przede wszystkim na sklepy internetowe. Tam można bowiem najczęściej spotkać szerszy asortyment. Polecamy w szczególności stronę internetową Shishasklep.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj