Wyjazd dziecka na wakacje do zawsze ogrom emocji zarówno dla samego uczestnika wyjazdu, jak i jego rodziców. Jeśli właśnie zaczynacie pakowanie lub planujecie jeszcze ostatnie zakupy przed wyjazdem, to z całą pewnością przyda się przygotowana przez nas check lista. Sprawdź pozycje, by Twoja pociecha na pewno zabrała ze sobą najważniejsze rzeczy na obóz!

Co zabrać na obóz: ubrania

Oczywiście znakomitą większość w walizce stanowią ubrania. Mają to być zarówno te na co dzień, jak i na treningi. Przydadzą się więc jeansy, t-shirty i bluzy, ale też dresy, szorty, sportowe koszulki. W związku z trudnymi do przewidzenia warunkami atmosferycznymi, zalecane jest zabranie kilku kompletów ubrań – szczególnie, gdy treningi odbywają się codziennie, a nawet 2 razy dziennie. Must have to także strój kąpielowy i kąpielówki oraz odpowiednia ilość bielizny.

Co zabrać na obóz: kosmetyki

Na check liście nie może zabraknąć pasty do zębów, szamponu, kremu z filtrem UV, dezodorantu i żelu pod prysznic. Dziewczynki w okresie dojrzewania powinny też zaopatrzyć się w podpaski i tampony. Inne kosmetyki wedle potrzeb – np. balsam do ciała, odżywka do włosów, krem nawilżający itd.

Co zabrać na obóz: akcesoria

Must have wśród rzeczy do zabrania na obóz to także okulary przeciwsłoneczne, czapka z daszkiem, plecak, bidon na wodę, klapki na basen, ręczniki sportowe, ręcznik plażowy, ręcznik kąpielowy, szczoteczka do zębów, środek na komary.

Co zabrać na obóz: sprzęt sportowy

Obozy letnie i zimowe, gdzie niezbędne jest posiadanie przez dziecko własnego sprzętu sportowego, zwykle mają na liście potrzebnych rzeczy informację na ten temat. Mogą to być np. rakieta tenisowa, sprzęt narciarski lub snowboardowy, kask, ochraniacze, korki, deska do pływania itd. Niekiedy jednak pojawia się możliwość wypożyczenia sprzętu – tu najczęściej konieczne jest zgłoszenie takiej potrzeby i uiszczenie dodatkowej opłaty.

Co zabrać na obóz: inne ważne rzeczy

W tej pozycji wskazać należy lekarstwa, kieszonkowe na drobne wydatki, dokumenty (legitymacja szkolna lub dowód osobisty). Jeśli dziecko używa telefonu komórkowego czy aparatu fotograficznego, to również i one mogą się znaleźć w obowiązkowych pozycjach – koniecznie z ładowarkami!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj