Zdecydowana większość młodych fanów sportu marzy aby być profesjonalnym piłkarzem. Piłka nożna jest najpopularniejszą i zarazem najbardziej medialną i dochodową dyscypliną sportową na świecie. O twarze najpopularniejszych piłkarzy Premier League, Serie A czy hiszpańskiej La Liga zabiegają globalne firmy a sami piłkarze stali się niemal celebrytami.

Kontrakty marketingowe idą w parze z kontraktami boiskowymi i zwykle im większe umiejętności pokazuje zawodnik na murawie tym na większe kontrakty marketingowe może liczyć. Jedną z głównych branż sponsorujących sportowców są bukmacherzy. Obstawianie zakładów sportowych u bukmachera idealnie komponuje się z emocjami sportowymi, które przeżywają fani futbolu przed telewizorami i na stadionach. Z uwagi na to, że piłka nożna jest w Polsce tak popularna to właśnie głównie piłkarze są na celowniku firm bukmacherskich.

Oglądanie na szklanym ekranie kosmicznych popisów Roberta Lewandowskiego czy Cristiano Ronaldo pobudza olbrzymią wyobraźnię adeptów futbolu.

Trening, zaparcie i dążenie do celu

Jak zostać zawodowym piłkarzem i zdobyć sławę na miarę największych sław zielonej murawy? To pytanie zadają sobie wszyscy chłopacy, wgapieni namiętnie w ekrany telewizorów, oglądając popisy swoim idoli. Wszystkie gwiazdy światowego futbolu przeszły katorżniczą drogę do tego, aby móc znaleźć się w miejscu, w którym obecnie się znajdują.

Od juniora do Ronaldo – jak zostać profesjonalnym piłkarzem? 1

Aby zostać profesjonalnym piłkarzem, trzeba zaciekle dążyć do wybranego celu. Już w najmłodszych latach i początkach kariery juniorskiej trzeba pamiętać o jak najbardziej zdrowym stylu życia oraz jedzeniu. Niestety kilkunastoletni chłopcy bardzo często o tym zapominają i godzinami przesiadują przed komputerem, zajadając niezdrową żywność. Już od początku trzeba wypracowywać dobre, a przede wszystkim zdrowe nawyki.

Droga do bram piłkarskiego świata wiedzie przez długą i często krętą drogę treningu. Praktyka to podstawa, w trakcie której młodzi adepci nabierają priorytetowych umiejętności. Bardzo ważna jest również rywalizacja na tle rówieśników, która skutkuje zdobyciem bardzo cennego doświadczenia boiskowego. Włożony wysiłek i praca prędzej czy później zaowocuje i nadarzy się okazja do zaprezentowania swoich umiejętności wysłannikom i skautom z akademii wielkich klubów piłkarskich. Najważniejsze, aby nigdy się nie poddawać i sumiennie wykonywać swoje zadania na treningach.

Nie tylko sława i wygrane

Zgodnie ze stereotypami, życie piłkarza jest niczym sen – beztroskie, pozbawione problemów i obowiązków. Prawda wygląda inaczej i nie jest ono usłane różami taki, jakby mogło się wydawać. Kariera profesjonalnego piłkarza wiąże się z wieloma wyrzeczeniami, ciągłymi treningami i rozwijaniu swoich umiejętności. Największe gwiazdy piłki nożnej bardzo często są odseparowane od swoich rodzin lub co raz zmieniają miejsce zamieszkania w celu reprezentowania nowych barw klubowych.

Od juniora do Ronaldo – jak zostać profesjonalnym piłkarzem? 2

Nie da się jednak ukryć, że życie najlepszych piłkarzy jest łatwiejsze ze względu na olbrzymie pieniądze. Na mocy kontraktów z klubami zarobki sięgają nawet kilkunastu milionów euro za sezon, do tego dochodzą również umowy sponsorskie z zewnętrznymi firmami. Coraz częściej bardzo znane osoby zawierają kontrakty z firmami bukmacherskimi i reklamują ich ofertę swoim wizerunkiem.

Bukmacherzy w świecie marketingu sportowego

Firmy oferujące zakłady bukmacherskie z roku na rok zdobywają większą popularność. Od kilku lat notują pokaźne zyski, dzięki czemu mogą wkroczyć w świat sportu i stać się głównymi sponsorami drużyn sportowych, lig czy pucharów. Bukmacherzy przyciągają również bardzo znane nazwiska w świecie sportu, które stają się ich ambasadorami, reklamując obstawianie zakładów bukmacherskich.

Marketing tych firm opiera się na pozytywnym skojarzeniu wywołanym u odbiorcy. Znany dobry piłkarz ma za zadanie uargumentować wybór tego a nie innego bukmachera. Jak to bywa w marketingu nie zawsze reklamowany produkt jest najlepszy na rynku warto więc przed rejestracje poznać opinie o bukmacherach na portalu spryciarz.com.

Od juniora do Ronaldo – jak zostać profesjonalnym piłkarzem? 3

Najlepszym tego przykładem jest polski bukmacher STS, którego twarzą jest legendarny bramkarz z Premier League – Peter Schmeichel. Żaden z polskich legalnych bukmacherów nie może pochwalić współpracą z tak wielką ikoną światowego sportu. Mało tego, kolejnym światowym ambasadorem katowickiego bukmachera jest słynny skoczek narciarski – Martin Schmitt. Niemiec jest bardzo znany w naszym kraju między innymi przez rywalizację na skoczniach całego świata z Adamem Małyszem.

W poprzednim roku ambasadorem firmy bukmacherskiej BETFAN został Mariusz Pudzianowski. Były strongman a obecnie zawodnik MMA (i przy okazji człowiek orkiestra) reklamuje ofertę internetową polskiego, legalnego bukmachera. Pudzianowski posiada również firmę transportową, jeden zestaw przewoźniczy składający się z ciężarówki i naczepy jest pomalowany w barwy bukmachera i znajduje się na nim ogromne logo firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here