Masz problem z wymyśleniem menu dla swojego dziecka? Nie martw się! Z naszymi przepisami zamienisz nawet największego niejadka w wielkiego smakosza!

Dlaczego dzieci nie chcą jeść?

Dzieci, które wyrosły z okresu niemowlęcego mają mniejsze łaknienie w związku z wolniejszym przyrostem masy. Jest to zatem całkowicie normalna sytuacja.

Ponadto brak apetytu może wynikać z nadmiernego spożywania słodyczy lub innych przekąsek między pełnoprawnymi posiłkami. Nawyki żywieniowe dziecka w dużej mierze są odzwierciedleniem zachowań rodziców. Będąc jednym z nich, warto więc promować zdrowe odżywianie, gdyż z pewnością zaprocentuje to w przyszłości!

Jak zachęcić dzieci do jedzenia?

Jak wiadomo, podniebienie dziecka jest bardzo wybredne. To co lubią dorośli, niekoniecznie może przypasować maluchom. Któż z nas nie ma swoich kulinarnych koszmarów z dzieciństwa, prawda? Warto więc zachęcać do jedzenia aniżeli zmuszać. Jeśli mamy w swoim domu kapryśnego niejadka, warto zachęcić go wyglądem potraw. Wtedy uczta zamieni się w prawdziwą zabawę!

Przepyszne potrawy dla dzieci w kolorowych wydaniu

Jeśli borykasz się z powyższymi problemami, koniecznie sprawdź nasze cztery wyjątkowe przepisy, dzięki którym Twoja pociecha z przyjemnością zasiądzie do stołu. Oto one:

Z naszymi przepisami Twoje dziecko odnajdzie wielką frajdę w jedzeniu, a Ty już nigdy nie będziesz miała problemu z ustaleniem dla niego jadłospisu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here