Prezerwatywy ze skóry jagnięcej – ciekawa forma antykoncepcji

0
6942

Jeśli chodzi o materiały wykorzystywane do produkcji prezerwatyw, większość z nas jest gotowych wymienić lateks, ewentualnie polizopren i poliuteran. Istnieje jednak materiał dużo starszy, który w produkcji prezerwatyw jest używany od wielu wieków. Jest to skóra jagnięca, za pomocą której zabezpieczano się już w okresie Imperium Rzymskiego. Chociaż technologia produkcji poszła od tamtego czasu bardzo do przodu, skóra jagnięca wciąż jest materiałem wykorzystywanym do tworzenia nowoczesnych kondomów. Warto poznać zalety i wady prezerwatyw ze skóry jagnięcej.

Zalety

Prezerwatywy ze skóry jagnięcej w przeciwieństwie do lateksowych, poliizoprenowych i poliuretanowych wykorzystują nie tworzywo sztuczne, a naturalny materiał. Ma to niewątpliwie duże znaczenie z perspektywy doznań, które można osiągnąć nosząc tego rodzaju prezerwatywy. Wielu mężczyzn, którzy mieli okazję wypróbować różne rodzaje kondomów twierdzi zdecydowanie, że prezerwatywy ze skóry jagnięcej dają najbardziej naturalne wrażenia, oferując bardzo dobre przewodzenie ciepła.

Jeśli chodzi o skuteczność antykoncepcyjną, prezerwatywy ze skóry jagnięcej niczym nie ustępują tworzywom sztucznym. Pomimo, że sam materiał jest starszy, wykorzystywana technologia produkcji jest nie mniej zaawansowana niż w przypadku kondomów z lateksu, polizoprenu i poliuretanu.

Prezerwatywy ze skóry jagnięcej posiadają również wszelkie inne zalety charakterystyczne dla prezerwatyw nielateksowych – nie wywołują reakcji alergicznych, nie emitują nieprzyjemnego zapachu lateksu, mogą być wykorzystywane z lubrykantami na bazie oleju. W dodatku w przeciwieństwie do wyrobów z tworzyw sztucznych są biodegradowalne.

Wady

Prezerwatywy ze skóry jagnięcej są przede wszystkim o wiele mniej dostępne niż inne rodzaje. Są bowiem drogie w produkcji i nie można ich produkować ich masowo. Dlatego może być problem z dostaniem ich w aptece (szczególnie w Polsce) i raczej należy zamawiać je online. Biorąc pod uwagę, że trzeba je zamawiać z zagranicy, koszta mogą stać się naprawdę spore.

Istnieje jednak również o wiele bardziej podstawowa wada tego rodzaju kondomów, która sprawia iż dla wielu osób absolutnie nie będą prawidłowym wyborem. Tego rodzaju kondomy bowiem nie stanowią ochrony przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Posiadają one bowiem mikroskopijne otworki, które co prawdą zatrzymują spermę, jednak wirusy są w stanie się przez nie bardzo łatwo przedostać. Oczywiste jest więc, że jest to opcja dla osób nie będących zarażonymi chorobami przenoszonymi drogą płciową i uprawiających seks tylko ze stałym partnerem.

Opcja ciekawa, ale mało popularna

Kondomy ze skóry jagnięcej są niewątpliwie bardzo interesującą opcją na rynku prezerwatyw ze względu na bardzo dobre przewodzenie ciepła. Jednak problemy z dostępnością oraz brak ochrony przed chorobami przenoszonymi drogą płciową sprawiają, iż pozostają raczej bardzo interesującą ciekawostką niż produktem o masowej popularności.

W przygotowaniu artykułu pomogła strona: świat-prezerwatyw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj