Aktywność fizyczna jest niezwykle ważna, by zadbać o formę, zgrabną sylwetkę oraz oczywiście zdrowie. Odpowiednio dobrana pomaga również utrzymać świetny nastrój i lepsze relacje, uwalnia endorfiny i minimalizuje szkodliwe skutki stresu. Stąd moda na różnego rodzaju ćwiczenia dla osób starszych i młodszych, aktywności na siłowni, w plenerze, a w tym roku także w domach. Okazuje się, że ćwiczyć można wszędzie, a dostępność treningów w sieci oraz sprzętu w sklepach sprawia, że nawet pandemia nie jest przeszkodą, by zadbać o siebie. A może właśnie teraz wiele osób znalazło czas i chęci, by się trochę poruszać.

Trening na miarę

Sprzęt i akcesoria do treningu - jakie wybrać? 1

W zależności, jaki trening wybierzemy, takiego sprzętu możemy potrzebować. Akcesoria sprawiają, że ćwiczenia są skuteczniejsze, a czasem także dbają o to, by wykonywać je poprawnie. Sklep crossfit to oferta skrojona na miarę wymagających osób, które doskonale wiedzą, że dobry sprzęt to inwestycja w siebie. Ci, którzy dopiero się tego uczą, z pewnością docenią różnorodność propozycji.

Sprzęt i akcesoria do treningu - jakie wybrać? 2

Podstawowym dodatkiem do ćwiczeń rozciągających typu pilates, czy joga, a także do treningu wytrzymałościowego lub uzupełnieniem treningu siłowego są taśmy rozciągające. Z nich korzystają zarówno zaawansowani sportowcy, którzy chcą rozciągać konkretne partie ciała, jak i fizjoterapeuci podczas zabiegów rehabilitacyjnych. Jak widać, to bardzo wszechstronny dodatek, który można wykorzystać na wiele sposobów. Jego zaletą jest również to, że jest relatywnie niedrogi i bardzo prosty w obsłudze. A efekty z pewnością będą zadowalające.

Siłownia w domu

Sprzęt i akcesoria do treningu - jakie wybrać? 3

Ci, którzy mają warunki i chcą trenować w domu, mogą wybrać zestaw siłownia. Profesjonalne narzędzie pozwoli na wykonanie funkcjonalnego treningu siłowego, a tym samym na rozbudowę konkretnych partii ciała. Jeśli to twoja ulubiona aktywność, przydadzą ci się również racks, kettle, specjalistyczna podłoga oraz sztangi. Crossfit to niezwykle popularny trening całościowy, który cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród pań, jak i panów. To także rewelacyjna metoda na ćwiczenia w domu, a efekty zobaczysz dość szybko.

Rewelacyjnym uzupełnieniem przestrzeni treningowej są piłki. Rewelacyjnie sprawdzają się w ćwiczeniach ogólnorozwojowych lub funkcjonalnych. Pozwalają wzmocnić mięśnie rąk i nóg oraz dają wiele możliwości. Oczywiście na liście obowiązkowych akcesoriów jest mata. Wykorzystywana w domach i w klubach fitness zapewnia optymalną amortyzację, jest antypoślizgowa, a tym samym wpływa na komfort i bezpieczeństwo ćwiczącego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here