Włosy cienkie charakteryzuje o wiele mniejsza średnica niż w przypadku włosów normalnych. Z tego powodu ich posiadaczki często skarżą się na słabą objętość, łamliwość, a nawet intensywniejsze przetłuszczanie czy wypadanie. Jednak z pomocą odpowiednich produktów, okiełznanie włosów cienkich jest o wiele łatwiejsze.

Czego nie lubią włosy cienkie?

Włosy cienkie, delikatne są o wiele bardziej podatny na uszkodzenia niż. np. kosmyki normalne. Niezbyt dobrze znoszą one, chociażby mało sprzyjające warunki atmosferyczne jak intensywne słońce lub mróz. Nie do końca tolerują także niektóre zabiegi fryzjerskie. Włosy cienkie wolą nie spotykać się zbyt często z lokówką czy prostownicą. Nie służy im także zbyt gorące powietrze suszarki. Ze względu na tak dużą wrażliwość cienkie pasma wymagają odpowiedniej pielęgnacji, która zapewni im większą odporność. Gamę takich produktów proponuje, chociażby na szampon loreal z dostępnej na perfumeria.pl/collections/loreal-professionnel profesjonalnej linii kosmetyków do włosów cienkich i delikatnych.

Włosy cienkie - jak je pielęgnować? 1

Jak dbać o cienkie włosy?

Aby dostarczyć włosom tego, czego potrzebują, trzeba regularnie wykonywać kilka obowiązkowych zabiegów kosmetycznych. Pierwszym krokiem jest dobór odpowiednich kosmetyków dobranych do rodzaju włosów, nie zapominając przy tym o skórze głowy. Warto uważnie dobierać tego rodzaju produkty pielęgnacyjne, ponieważ nieodpowiednie preparaty mogą, chociażby nadmiernie obciążyć pasma lub przesuszyć delikatną skórę głowy.

Szampon Loreal do włosów cienkich i delikatnych pielęgnuje nie tylko pasma, ale dba o skórę głowy. Produkt ten dokładnie oczyszcza włosy, nie naruszając przy tym ich warstwy lipidowej. Dzięki dokładnemu oczyszczeniu lekko unosi je od nasady, przez co wyglądają one na grubsze.

Włosy cienkie - jak je pielęgnować? 2

Kompleksowa pielęgnacja nie może istnieć bez odpowiedniej odżywki do włosów. Powinna ona mieć właściwości nawilżające i odżywiające, ale również wzmacniające delikatne, cienkie włosy. Raz w tygodniu warto zadbać o pasma nieco intensywniej i zastosować odpowiednią dla nich maskę. Idealnym uzupełnieniem szamponu Loreal oraz odżywki będzie maska z linii L’Oreal Professionnel o nazwie Mythic Oil Light Masque.

Warto zainteresować się również olejowaniem włosów. Odpowiednio dobrany olejek wzmacnia pasma, nadaje im objętości i pogrubia, nie obciążając przy tym wrażliwych i delikatnych włosów cienkich. Fanki intensywnej stylizacji włosów powinny ograniczyć produkty stylizujące do minimum oraz używać tylko tych przeznaczonych do włosów cienkich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj