Zdrowie serca

0
11430
Young sportswoman measuring sizes her body with tape after workout, near the sea. Concept of lose weight

Budowa i działanie tego organu przypomina wielką pompę, posiadającą własne i niezależne zasilanie. Jego praca jest bardzo ważna dla naszego życia, a każda dysfunkcja serca wpływa na osłabienie pracy organizmu. Współczesny styl życia, czyli brak ruchu, zła dieta i używki skazują nasze serce na wiele chorób i dolegliwości, powodując jego niewydolność i zawały. Badania potwierdzają, że ludzie już w wieku 30 lat zagrożeni są zawałem serca, który może mieć nieodwracalne skutki.
Dlatego warto już w młodym wieku zadbać o serce i zmienić swoje nawyki, tak aby cieszyć się dobrym zdrowiem do późnej starości.

Zdrowy styl życia, tylko jaki ?

Wiele osób ma świadomość o potrzebie prowadzenia zdrowego stylu życia, ale niewiele z nich, szczególnie w młodym wieku, wciela to we własne życie. Ludzie dopiero po ciężkiej chorobie lub zawale zaczynają myśleć o tym, aby zmienić nawyki życiowe. No cóż, doświadczenie uczy. Szkoda tylko, że dopiero wtedy, kiedy już coś dzieje się poważnego.

Często ignorujemy pierwsze sygnały, takie jak np. nadwaga czy otyłość, które niestety mają również wpływ na nasze serce. Zły cholesterol ? Ponad połowa społeczeństwa ma wyniki LDL ponad normę- tak sobie myślisz. A to sygnał, że już za moment możesz mieć poważne problemy z sercem. Co należy w takim razie zrobić ?

Jak zacząć?

Po pierwsze to zmienić nawyki żywieniowe. To, co jemy na co dzień lub to, co nam wpojono, nie zawsze służy naszemu organizmowi, a przy okazji naszemu sercu. Dlatego większość ludzi nie wie jak zdrowo się odżywiać. W tym całym gąszczu informacji potrzebne jest ogniwo, które będzie stanowiło źródło rzetelnej wiedzy, na temat zdrowego i właściwego odżywiania.

Z tego też względu powstał portal https://dietadlaserca.pl/, będący kompendium wiedzy i informacji na temat zdrowego i właściwego odżywiania. Tutaj dowiesz się, jaki powinien być właściwy sposób odżywiania, który przywróci twój organizm do formy, a także wzmocni twoje serce. Podpowiemy ci jak dietą obniżyć poziom cholesterolu we krwi. Dowiesz się jakie składniki odżywcze służą twojemu sercu i całemu ciału, a także, w jakich produktach żywnościowych możesz je znaleźć. No ale wiedza to jedno, a praktyka to drugie.

kluczowa jest dieta

Dlatego dieta dla serca to też praktyczne informacje, które pomogą ci poznać potrzeby twojego organizmu i zmienić dietę już teraz. Przepisy na pyszne i zdrowe posiłki każdego dnia pozwolą ci zastosować zdrową dietę już teraz. Na podstawie twojego wzrostu i wagi dowiesz się wiele przydatnych dla ciebie informacji. Na przykład, jaki jest twój indeks BMI, idealna waga dla twojego wzrostu, czy współczynnik WHR. Ten ostatni szczególnie określa rodzaj twojej otyłości, czyli w jakich miejscach masz największe tendencje do odkładania się tkanki tłuszczowej. To pomoże ci dopasować dietę, właściwą dla twoich indywidualnych potrzeb. Kalkulator kalorii zaś powie ci, jakie jest twoje dzienne energetyczne zapotrzebowanie organizmu. Dieta dla serca to portal dla wszystkich tych, którzy chcą zmienić swoje życie na lepsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj